Hosting Firmaları ve yorumlar

Slaweally

Kaldırım Mühendisi
Yönetici
Administrator
Site
www.whfrm.net
Öncelikle belirteyim konu sahibi ben değilim ancak konu mantığı foruma uygun olduğu için bu siteye de konuyu taşımak istedim.

Yorumlar da bana ait değildir.

altinsoft.com
Yurtdışı ve Türkiye lokasyonlu vps'lerini kullandım. Sunucularının performansı çok çok iyiydi. Çok fazla kesinti yaşamadım. Panelleri sayesinde dileğiniz gibi sunucu üzerinde işlem yapabiliyorsunuz. Teslim süreleri de iyi. Fakat destek konusunda büyük problemleri olan bir firma. Hem ticketlardan hem de telefon ile iletişim çok yavaş ilerliyor. Sunucunuzda sizin müdahale edemeyeceğiniz bir problem olduğunda sabırla beklemeniz gerekiyor. Birkaç aydır çalışmıyoruz. Değişiklikler olmuş olabilir.

eselax.com
Mesai saatleri dışında ve haftasonu telefonla ulaşılamıyor ama ticket destekleri çok iyi. Kendileri için teşekkür konusu dahi açmıştım bu sebepten dolayı. Fakat, radore dc'de olan problemler yüzünden kesntiler yaşadık. Şuan farklı bir dc'ye taşımışlar sunucularını ama tabiki habersiz, plansız. Müşterilerim aramaya başlayınca farkettim. Sunucu yönetimiyle alakalı desteğe ihtiyaç duyuyor ve sürprizlerden hoşlanıyorsanız tercih edebileceğiniz bir firma. Sunucular da gayet iyi. Yeni sunucuları sanırım daha iyi. Eselax ile çalışmaya devam ediyoruz.

hizhosting.com
Radore dc mağdurlarından olan bir firma. Hem telefon ile hem de ticket ile hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Fakat, çok fazla kesinti yaşadık. Radore kesintilerinde ilk kapanan, en son açılan sunucularım bu firmadakiler oldu. Hizhosting ile çalışmaya devam ediyoruz (şimdilik).

fiberserver.net.tr
Sunucu teslim süreleri ortalama 2 saat. Eğer sipariş sayfasında vesta paneli seçerseniz, bu süre uzayabiliyor. Çünkü kurmuyorlar ya da unutuyorlar bilemiyorum. 7-8 saat sonra sunucu bilgilerini sorduğunuzda:

"Panel kurulumunu kendiniz yapabilirsiniz. vesta panel pek kurduğumuz bir panel değildir. Kuramazsanız bize dönüş yapınız." diye cevap gelebiliyor.

Madem öyle, satın alma sayfasında niye seçtirtiyorsunuz? ya da neden haber vermiyorsunuz kendiniz kuracaksınız diye merak ettiğim doğrudur.

Firma yetkilisi ya da sahibi bilemiyorum Atakan M. Bey gayet ilgili alakalı; müşteri ilişkilerinde iyi. Az önce bahsettiğim durum kendisi ile alakalı değildir. Firmaya telefon ve ticket ile gece gündüz ulaşabiliyorsunuz. Sunucuları iyi görünüyor. Kesinti yaşamadık. Fiberserver ile çalışmaya devam ediyoruz.

internetbilisim.net
Kendileri ile çalışmayalı uzun zaman olmuştur. Fakat kötü hatırladığım bir şey yok. Fiyat/performans olarak farklı alternatifleri olduğundan dolayı, farklı bir firmaya geçmiştim. Güncel fiyatları ne durumdadır bilemiyorum. Müşteri ilişkilerinde gayet iyiydiler.

netdc.net
Netdc'de dedicated kullanmıştım. Sunucu taşıma işlemlerine denk gelmiştim ve 19-20 saat kesinti yaşamıştık. Destekleri ve ilgi alakaları gayet iyiydi. Netdc'de sunucumuz bulunmamaktadır.

snet.com.tr
Projelerimizde hiç çalışma fırsatı yakalayamadık ama Snet'te birkaç web sitesi barındırıyoruz. Yaşadığım olumsuz bir deneyim yok.

guzel.net.tr
Güzel Hosting'te birkaç web site barındırmaktayız. Bundan dolayı Güzel Hosting'teki kesintiler bizi fazla etkilemedi. Telefon ve ticket destekleri çok iyi; kurumsal bir yaklaşımları var. Çözüm odaklılar. Sunucuları da gayet performanslı.

#Güzelhosting
Uzun bir dönem kullandım, açtığım talepler 10 dakika gibi kısa sürelerde yanıtlanıp kesin cevaplar veriliyordu. Çok bilgili ve alanında insanların çalıştığını düşünüyorum. Hizmetlerinde de sıkıntı yaşamadım.

#NettaCompany
Bir süredir kullanıyorum, henüz bir sorun yaşamadım, üzerinde birkaç işlem yaparak hızlı bir şekilde kullanıyorum pakedimi. Desteklik bir işim olmadı henüz.

#Alastyr
Unutmadan bunu da buraya koyayım, daha bu işlerde yeniyken alastyr ile başlamıştım, bir problem yaşadığımı sanmıyorum. İdare ediyordum. Şuan çok değişmiş siteleri falan, nedir ne yaparlar emin değilim.

Anındahosting
Sunucuları kaliteliydi. Destek inanılmazdı. Bir dosyanın kurulmasını istemiştim sanırım. Kurdukları zaman arayıp kurduk demişlerdi. Bırakma sebebim fiyatları tuzlu geldi. Denenir mi, kesinlikle!

Verdiyen
Ah şu güzellik, ismi merdiven gibi olsa da seviyoruz. Merdiven altı değil tabi ki. Elimde çiçek ile tatlı ile kapılarının önüne gitmek istiyorum. Hatta destek sistemi o kadar fazla hızlı ki; benden önce insanların sorunu çözülsün diye önceliği düşük olarak seçiyorum. En geç cevap süresi 5 dakika. I love you veridyen. Aynı zamanda alan adım da buradan miss. 1 seneye yakındır kullanıyorum. Denenir mi, kesinlikle!

Güzel Hosting
Yaklaşık 1 aydır Avrupa lokasyon hosting hizmeti alıyorum. Bi sorun ile karşılaşmadım. Sunucular gayet güzel. Ayrıca 1 alan adım da burada. Vermiş oldukları ücretsiz hosting ile en azından hazırlanıyoruz indexi atabiliyorsunuz. Denenir mi, kesinlikle!

ilkbyte
Beta sistemine katılmıştım. Çok güzel sunucuları var. Ne desek az. Netinternet veri merkezinin yeni ürünü diyebiliriz. Veridyen’de veri merkezi olarak netinterneti kullanıyor. Bu yüzden kesinti vs olacağını düşünmüyorum. Türkiye’nin digitalocean’ı ohv’si olabilir ama fiyatları döviz sebebi ile biraz düşündürmüyor değil. Denenir mi, kesinlikle!

Konu kaynağı: Çalıştığım Hosting Firmaları ile Yaşadığım Deneyimler

Not: Forum Hosting forumu olduğu için hosting alıcak olanlar için bir müşteri yorumları diyebiliriz.