İşletim sistemi hakkında destek

Teknosos

Yeni Üye
Site
www.teknosos.com.tr
Merhaba
Donanım problemi yaşamıyorum bütün testler teknik servis aracılığı ile sorunsuz çalışıyor ama windows 10 artık can sıkmaya başladı, başka bir işletim sistemine geçmek istiyorum örneğin Pardus yerli milli desteği olduğu için ilk önceliğim 2. sırada ise deepin bulunmakta. Geçiş yaptıktan sonra kullandığımız adobe, FTP programları, php programları, skype, nero vs vs programlar pardus ve deepin işletim sisteminde sorun çıkartır mı ?

Slaweally

Kaldırım Mühendisi
Yönetici
Administrator
Site
www.whfrm.net
Ben'de aynı konuyu Windos'a ilettim tivitir'da adam bana öneri veriyor blohta :)
İşletim sistemi önerisi olarak Redhat öneririm para veremem dersen CentOS kullan o da Redhat'ın ücretsiz versiyonu.

Slaweally

Kaldırım Mühendisi
Yönetici
Administrator
Site
www.whfrm.net
CentOS sunucu tarafında Kral zaten :) Ama masaüstü olarak Gnome'da oldukça iyi baya kullandım ben kesinlikle öneririm. ama para varsa kesinlikle Redhat :)
Pardüs için biraz erken birkaç yıl sonra belki. altyapıyı tamamen değiştirdikleri için henüz stabil olduğunu düşünmüyorum.

Teknosos

Yeni Üye
Site
www.teknosos.com.tr
CentOS sunucu tarafında Kral zaten :) Ama masaüstü olarak Gnome'da oldukça iyi baya kullandım ben kesinlikle öneririm. ama para varsa kesinlikle Redhat :)
Pardüs için biraz erken birkaç yıl sonra belki. altyapıyı tamamen değiştirdikleri için henüz stabil olduğunu düşünmüyorum.
Redhat bakım hocam hiç araştırmadım onu program konusunda sizce sorun yaşarmıyız?

Slaweally

Kaldırım Mühendisi
Yönetici
Administrator
Site
www.whfrm.net
Redhat Linux'u ilk profesyone olarak ticarete döken adamlar :)
Sorun yaşamayacağını düşünüyorum.

Slaweally

Kaldırım Mühendisi
Yönetici
Administrator
Site
www.whfrm.net
Bu arada Redhat'ı ücretsiz bulmak biraz zor indirirken Desktop olarak arat normal kendi sitesinde verdiği ücretsizler sunucu versiyonu :)
50$'a almanı öneririm :)