Kodespa Co Location Hizmeti

Kodespa

İstekli uzaklaştı
Banned
Kayıt
13 Şub 2017
Mesajlar
70
Beğeniler
63
Puanları
0
Site
www.kodespa.net
#1

KODESPA CO-LOCATION HİZMETİ
CO-LOCATION NEDİR?
Ortak yerleşim ya da sunucu (server) barındırma anlamına gelmektedir. Kullanıcıya ait olan bir sunucunun bir veri merkezinde (datacenter) bulundurulmasıdır. Böylece kullanıcı, sunucusu için hat ve çalışma koşulları hizmeti edinmiş olur.

Kodespa, Sunucu (Server) barındırmak isteyenler için fiziki koşulları, enerji, iklimlendirme, ağ altyapısı ve fiziksel güvenlik kriterleri ile sürekli kontrol altında tutulan profesyonel bir ortam sağlar. Co Location hizmetini müşteri ihtiyaçlarına göre TIER III veri merkezinde sunmaktadır.

Profesyonel bir ekip tarafından Datacenter'da, 7 gün 24 saat takip altında tutulan alt yapıda siz de sunucularınızı ve donanımlarınızı güvenle barındırabilirsiniz...

BAĞLANTI
Yeraltından datacenter’a ulaşan yedekli fiber hatları Cat6-UTP HF kablolar ile yapılan network kablolaması ile özel olarak fiziksel olarak korunmakta ve güvenlik kameraları ile bina içi geçiş noktaları izlenmektedir.

Juniper marka router-firewall üzerinde sonlanan fiber hatlar yine projelendirilmesi Juniper ile ortaklaşa hazırlanan networke ulaşmaktadır. Layer 3 datacenter network yapısında tüm portlar v-lan olarak ayrılmış durumdadır.

Network trafiği, datacenter içinde bulunan sunucular 7/24 teknik personel tarafından izlenmekte, sunucularda oluşan herhangi bir arıza durumunda ilk müdahale müşteri istekleri doğrultusunda teknik ekip tarafından gerçekleştirilmektedir.

GÜVENLİK
Dünya standartlarında ve Datacenter ihtiyaçları için özel olarak dizayn edilmiş binanın her noktasında yer alan güvenlik kameraları ile izleme yapılmakta ve bu görüntüler kayıt altına alınmaktadır. Doğal afetler için datacenter’ın çeşitli noktalarında ısı ve nem algılayıcı sensörler bulunmaktadır.

Giriş ve karşılama noktasından itibaren tüm giriş ve çıkışlar manyetik güvenlik kartları ile sağlanmakta olup, yetkisiz giriş çıkışlar engellenmekte, noc, datacenter ve ofis bölümlerine girişler kayıt altına alınmaktadır.

Datacenter’da oluşabilecek bir yangın durumunda sistem FM-200 gazlı yangın söndürme sistemi ile korunuyor olup, çıkan yangın saniyeler içinde içerideki donanıma hiçbir zarar vermeden söndürülebilmektedir.

ENERJİ
Şehir şebekesinden bağımsız, orta gerilim enerji hattından yeraltı kablolar ile datacenter’a iletilen elektrik enerjisi, paylaşımsız ve fiziksel olarak korunan trafo üzerinden UPS’lere ulaşmaktadır.

Şebeke enerjisinin kesildiği durumlarda, özel havalandırmalı yeraltı katında bulunan yedekli dizel jenaratörler enerji üretmektedir. Yedekli jenaratör sistemi uzun sürebilecek enerji kesintilerinde 8 saatlik zaman dilimlerinde sırası ile jenaratörleri çalıştırmakta ve olası arıza durumlarının önüne geçmektedir. Jenaratör tarafından üretilen elektrik enerjisi bilgisayar ortamında kontrol edilerek diğer jenaratöre geçiş kararı otomatik olarak verilmektedir.

Şebeke jenaratör geçişleri veya şebeke enerjisinde oluşabilecek herhangi bir dalgalanmaya karşı yedekli UPS sistemi tüm yükü online olarak izlemekte ve filtrelemektedir. Kapasite ihtiyacının 1 fazlası olarak tasarlanan UPS sisteminde, UPS lerin herhangi birinde oluşabilecek bir arıza durumunda yük kesintisiz aktarılmaktadır.

Screenshot_1.png

Website: Kodespa.net
Mail: info@kodespa.net
Telefon:850 209 4660

Saygılar, Sevgiler
 

TriGGer

Yeni Üye
Kayıt
8 Mar 2018
Mesajlar
16
Beğeniler
5
Puanları
0
#2
Selamlar atx tipi 1 adet sunucumuz var supermicro X8DA3 Model 32 gb ram 2x5650 işlemci 2x800 wat psu 5x500 sas disk 8 adet vox ip ile ne kadara barındırabilirsiniz ?