Litespeed ücretsiz Lisans duyurdu !!!

Slaweally

Kaldırım Mühendisi
Yönetici
Administrator
Kayıt
3 Ara 2016
Mesajlar
629
Beğeniler
325
Puanları
10
Yaş
51
Site
www.whfrm.net
#1
LiteSpeed Technologies, LiteSpeed Enterprise web sunucusu için yeni bir dizi lisanslama seçeneğini duyurmaktan mutluluk duyar.
İlk up yeni bir ÜCRETSİZ Başlangıç lisansıdır! Bir sunucuda en üst düzey etki alanı veya 2 GB'den daha az belleğe sahip VPS için kullanılabilir.
Ayrıca, 10 TL / ay (veya 16 $ / ay) için en çok 5 TLD ve 8 GB'den daha az bellek (veya sınırsız RAM) ile kullanılmak üzere iki yeni düşük maliyetli lisans sunduk.
Yeni ve mevcut tüm lisanslar, artık varsayılan olarak dahil olan güçlü ve popüler LSCache modülümüzle geliyor.
WordPress ile LiteSpeed Enterprise'ı eşleştirmeyi deneyin. WordPress eklentimiz, kapsamlı bir optimizasyon setini güçlü ve esnek önbellek yönetimi araçlarıyla birleştirir. Bunlar, saniyede daha fazla sayfa isteği ve üstün WordPress performansı anlamına gelir. LiteSpeed ile PageSpeed puanınız yeni zirvelere ulaşabilir.
Yeni lisanslar hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Tüm ayrıntılar için blogumuzu ziyaret edin veya doğrudan LiteSpeed mağazasına gidin.

LiteSpeed Technologies is pleased to announce a new set of licensing options
LiteSpeed Technologies is pleased to announce a new set of licensing options for LiteSpeed Enterprise web server.
First up is a new FREE Starter license! It can be used for one top-level domain in a server or VPS with less than 2GB of memory.
We've also introduced two new low-cost licenses, to be used with up to 5 TLDs and less than 8GB of memory (or unlimited RAM) for $10/month (or $16/month).
All licenses, new and existing, now come with our powerful and popular LSCache module included by default.
Try pairing LiteSpeed Enterprise with WordPress. Our WordPress plugin combines an extensive optimization kit with powerful and flexible cache-management tools. These translate into more page requests per second, and superior WordPress performance. With LiteSpeed, your PageSpeed score can reach new heights.
Want to know more about the new licenses? Visit our blog for all of the details, or go straight to the LiteSpeed store.
---
About LiteSpeed Technologies

Litespeed Technologies is a US software company dedicated to providing high quality scalable software solutions for digital content delivery over the internet. Founded in 2002, its Enterprise Web Server is now the Internet's 4th most popular and #1 commercially marketed web server, powering millions of web sites. As the world's only high-performance Apache drop-in replacement, it is used by hosting providers around the world to improve performance, stability, scalability, and security. OpenLiteSpeed is a GPL licensed open source web server based on the Enterprise edition, providing equally impressive feature sets in an open source alternative.
LiteSpeed Web Acceleration Platform by Internet. Accelerated. - LiteSpeed Technologies
 

Furkan

Yeni Üye
Kayıt
19 Mar 2018
Mesajlar
4
Beğeniler
1
Puanları
0
#7
Bu çok iyi oldu , dolardan sonra vdslerime litespeed alamaz oldum :)
 
Kayıt
17 Eyl 2018
Mesajlar
1
Beğeniler
0
Puanları
0
#8
10 $ fiyat ama tl olarak baktığında 60 lira önceden bu fiyat 2 gb a kadar olan vps lisansını satardık ?
 

Slaweally

Kaldırım Mühendisi
Yönetici
Administrator
Kayıt
3 Ara 2016
Mesajlar
629
Beğeniler
325
Puanları
10
Yaş
51
Site
www.whfrm.net
#9