Netinternet kesintileri hakkında

Slaweally

Kaldırım Mühendisi
Yönetici
Kayıt
3 Ara 2016
Mesajlar
621
Beğeniler
329
Puanları
75
Yaş
51
Site
www.whfrm.net
#1
Netinternet veri merkezinde yaşanan erişim sorunlarının tamamı Türk Telekomdan kaynaklanmaktadır.
Şu anda yaklaşık yarım saat kadar oldu Netinternet kendi sitesi de dahil olmak üzere co location ve dedicated hizmeti alanların ilgili hizmetlerine erişimleri yok :(
Netinternet'in yaptığı açıklama ise aşağıdaki şekilde;
Yine Türk Telekom kaynaklı erişim sorunu yaşanmaktadır. Sorun BGP komşuluğunun Türk Telekom şirketinin tamamen kendisinden kaynaklı şekilde kesilmesi ve yeniden başlaması ile devam etmekte olup yetkililere ilk andan itibaren sorunu iletmiş bulunmaktayız.
Facebook üzerinde yazdığım şeyi buraya da ekleyeyim;
Müşteriye durumu açıklamak kolay kısım zincirin bir kuyruğuna da hosting firması girip yapar müşteriye bir açıklama ama Müşterilerin verdiği emeklere yazık oluyor. Adamlar Seo yapıyor adwords reklama para yatırıyor emekler veriliyor. Allah site sahiplerine sabır versin.
 
Son düzenleme:

Slaweally

Kaldırım Mühendisi
Yönetici
Kayıt
3 Ara 2016
Mesajlar
621
Beğeniler
329
Puanları
75
Yaş
51
Site
www.whfrm.net
#3
olan firma sahiplerıne ve müşterilere oluyor ali abi
Firma sahiplerine müşterilerin güveni kalmadı. Özellikle 2018 yılında çok kötü imajlar verildi müşterilere.
Birçok kişi yurtdışına çıktı malesef :(
Ama güzel tarafından bakılırsa Netinternet çıkıp bizim xx saat kesinti hakkımız var demiyor :D
 

HasanAtilan

Katılımcı
Kayıt
10 Mar 2018
Mesajlar
79
Beğeniler
38
Puanları
20
Site
hasanatilan.com
#4
yani işte haklısın abi bu yıl sıkıntılı geçti bir çok kişi artık yurt dışından hızmet almaya başladı genellıkle ovh gibi firmalardan alıyorlar abi yapıcak birşey yok malesef :D
 

Slaweally

Kaldırım Mühendisi
Yönetici
Kayıt
3 Ara 2016
Mesajlar
621
Beğeniler
329
Puanları
75
Yaş
51
Site
www.whfrm.net
#7
Konudan çıkıyoruz yavaş yavaş ama Konunun Netinternet ile ilgisi olmadğını birkez daha belirteyim :)
Radore'nin ismini fazla telafuz etmeye de korkar olduk anında maile uyarı gönderiyorlar :D
 

Slaweally

Kaldırım Mühendisi
Yönetici
Kayıt
3 Ara 2016
Mesajlar
621
Beğeniler
329
Puanları
75
Yaş
51
Site
www.whfrm.net
#9
Netinternet yetkilisinin r10 üzerinden yaptığı güzel açıklamayı paylaşayım,


Merhabalar,

Şirketimiz çoğunlukla hosting şirketlerine alt yapı sağlamasından dolayı özellikle forum sayfalarında alt yapımızı kullanan hosting firmalarına yönelik açılan şikayet konularından oldukça rahatsız olduğum için yazmak istedim.

Bir kaç gündür Netinternet’te Türk Telekom’un tamamen kendisinden kaynaklı nedenler ile 2’şer dakikalık ve birbirini tekrar eden 3 kesinti oluyor. Kesintilerin belirli bir zamanı yok bazen her gün, bazen 2-3 günde bir defa genellikle gece yarısı gerçekleşiyor.

Sorunun kaynağı belli ancak Türk Telekom bir türlü sorunu kalıcı olarak çözümlendiremedi. Dün gece karşılıklı olarak Türk Telekom ile tüm BGP konfigürasyonumuzu düzenledik. Kalıcı çözüm bulduğumuza inanıyoruz.

Bir ADLS abonesi de olsanız, yılda milyon TL para ödeyen bir abone de olsanız Türk Telekom’un teknik desteği berbat. Bunu siz forum kullanıcılarına anlatmaya gerek duymuyorum. Piyasada hakim, en çok Internet abonesine sahip operatörün Türk Telekom olması sebebi ile kendileri ne kadar berbat bir teknik desteğe sahip olsalar da ne yazık ki onlarla çalışmaktan vazgeçemiyoruz. Bu herkesin zararına olur.

Sorun Türk Telekom ile aramızdaki yedekli bağlantılar ile ilgili değildir. Yedekler fiziksel olup, 2 farklı RING hat ile 2 farklı santrale 4 noktadan bağlıyız. Yaşanan sorunların tümü Türk Telekom’da BGP protokolü üzerinde yazılımsal problemlerdir. Bunu da hemen konuya “hani yedeklilik” şeklinde yazacaklar için eklemek istedim.

Kesintiler kısa süreli yaşanıyor olmasından dolayı çoğunlukla kullanıcıların büyük kısmı bunu fark etmese de, fark edenlerin sorunu kendi Hosting sağlayıcısından kaynaklandığını düşünmesin ve bu forum sayfasında kendi hosting şirketi için şikayet konusu açmasın diye bilgilendirme amacıyla oluşturdum.

Saygılar.
 

Forum istatistikleri

Konular
351
Mesajlar
1,335
Kullanıcılar
223
Son üye
markeyer

Üye bul