Raspberry Pi Web Host Yapma

Arkadaşlar bu mini bilgisayarı bilirsiniz benim isteğim bunu nasıl site host ettirebilirim dış ağa açılsın istiyorum
Önceden PC ile denedim olmamıştı yapamadım doptısı. Detaylı olarak ve anlatarak yol gösteren olur mu?

(Niyetin siteden performans değil , çalışsın yeter)

bak şimdi bi kere raspberi pi sürekli açık kalca fişe takılı bi şekilde içne usb den vmware esxi kurarsın sonra kendi kişisel pc'in den sana vermiş olduğu local ip var vmware ekranında 192.168 devam eder öyle onunla web arayuze geçer root pass girersin ve web host oluşturusun sonra sabit ip alıp internete açılırsın ama raspberi pi ne kadar sağlıklı olur sana kamış imkanın varsa sever topla

bak şimdi bi kere raspberi pi sürekli açık kalca fişe takılı bi şekilde içne usb den vmware esxi kurarsın sonra kendi kişisel pc'in den sana vermiş olduğu local ip var vmware ekranında 192.168 devam eder öyle onunla web arayuze geçer root pass girersin ve web host oluşturusun sonra sabit ip alıp internete açılırsın ama raspberi pi ne kadar sağlıklı olur sana kamış imkanın varsa sever topla
Wmvare esxi yeterli ben eskiden bilgisayarmı da host yapmayı denedim hala başaramadım yok port aç yok bir şey yükle ip sabitle sonra port aç dosyaları şuraya at vs anlatımı bile 40-50 dakika idi şimdi sizinki kısa geldi. Bunlar ile yapabilecek miyim? Lütfen biri net yardımcı olsun.
Teşekkürler..

kardeşim port falan açmiyacaksın zaten modem ara yüzünden o cihaza sabit ip alcaksın sen o cihazı bıakcaksın kendi kişisel pc den yürütüceksin herşeyi
@Slaweally doğrumu?

bak şimdi senin evinde ki modeme bağlı olan tüm cihazlar birbirleriyle erişe bilr zaten birde internet serveris sağlayıcısından modem arayuzunden sabit ip alsaksın o zmn tüm dünya erişir donanıma içine yazılımlar kurup webserver olarak kulana bilirsn kardeşim

LosTTeeN

Kahraman Moderatör
Yönetici
Merhaba,

İnternet erişim sağlayıcınızdan bilgi aldınız mı ?

Forum istatistikleri

Konular
330
Kullanıcılar
212
Son üye
VeriUP

Üye bul