Reseller Hosting ve Normal Hosting Arasındaki Fark Nedir ?

LosTTeeN

Kahraman Moderatör
Yönetici
Kayıt
8 Mar 2018
Mesajlar
182
Beğeniler
108
Puanları
0
#1
Merhaba,

Bugünkü makalemizde siz değerli müşterilerimize normal bir web hosting ile reseller hosting arasındaki fark nedir bu konu üzerinde duracağız.

1. KAYNAK KULLANIMI
Normal bir web hosting üzerinde 1’den fazla domain ekleyemezsiniz. Fakat addon domain özelliği ile eklenebilir. Ancak addon domain özelliği ne yazık ki yeterli değildir.

Addon domain özelliği ile size verilen kaynak limitlerini açmış olduğunuz her bir domain için eşit kullanırsınız. Bu sebeple CPU aşımı veya yetersiz kaynak kullanımı konusunda hata alabilirsiniz.

Reseller hosting ile her bir domain için ayrı web hosting hesabı açabilirsiniz. Bu sayede tüm açtığınız domain adreslerinin kaynak limitleri ayrı olacaktır.2. GÜVENLİK
Güvenlik konusunda normal bir hosting hizmeti yeterli değildir. Çünkü açtığınız addon domainler aynı dizinde yer alacaktır. Herhangi bir shell – virüs problemi ile karşılaştığınız zaman tüm domainleriniz zarar görecektir.

Fakat Reseller hosting ile domainlerinize açtığınız web hosting hesaplarına bulaşacak virüsler sadece ilgili domaini ilgilendirecek ve diğer domainlerinize ulaşım mümkün olmayacaktır. Bu sebeple reseller hosting daha güvenlidir.

3. WEB HOSTİNG SATIŞI
Reseller hosting hizmeti alarak ufak çaplı hosting satışı yapabilirsiniz. Size özel bir panel üzerinden açtığınız hesapları geçici olarak kapatabilir veya tamamen silebilirsiniz.

Eğer ki bir web hosting firması açmak istiyorum diyorsanız reseller hosting ile başlayabilirsiniz. İşinizi geliştirdikten sonra çok kolaylıkla hesaplarınızı sunucu servislerine aktarabilirsiniz.

Reseller hosting üzerinden yapacağınız satışlarda teknik desteğinizi hizmet aldığınız hosting firmasından sağlayabilirsiniz. Bu sayede kısa zamanda hosting sektörü ile ilgili bilgi sahibi olabilir ve kendi işinizi kurabilirsiniz.

Makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
 

Slaweally

Kaldırım Mühendisi
Yönetici
Administrator
Kayıt
3 Ara 2016
Mesajlar
629
Beğeniler
325
Puanları
10
Yaş
51
Site
www.whfrm.net
#2
Güzel paylaşım yapmışsın eline sağlık hafız. vps vds arasındaki farkları da bekliyoruz :D