Seo Nedir?

zaur3912

Yeni Üye
Kayıt
7 Haz 2018
Mesajlar
16
Beğeniler
12
Puanları
0
#1
Seo arama motorları tarafından tanınan hizmettir. Tabi ki, seo hakkında detaylı bilgi edinmeyen arkadaşlarımız seo'nun ne işe yaradığını bilmiyor. Bu konu seo hakkında deneyimi olmayan acemi arkadaşlarımız için yapılmıştır.
Seo Ne İşe Yarıyor?
Seo'nuz ne kadar yüksek olursa arama motorları aktif olarak sizi Google, Yandex gibi arama motorlarında en üst sırada gösterir. Mesela otel web siteniz bulunuyor ve kiralık otel hakkında fazla konu yazmışsanız ve anahtar kelime olarak kiralık otel seçmişseniz. Google'da kiralık otel yazılan zaman otomatik olarak sizin web siteniz çıkar.
Peki Seo'yu Ne Etkiler?
Yazdığınız konuya ait olmayan anahtar kelime yazarsanız seo'nuz fazlasıyla düşer ve arama motorları sizin sıranızı düşürür. Tabi ki, yazdığınız konu otel hakkında olursa ve siz anahtar kelime olarak seo yazarsanız arama motorları tarafından dışlanırsınız.
Seo İçin Yardımcı Eklentiler
Eğer seo hakkında detaylı bilgi sahibi değilseniz o zaman Yoast Seo eklentisini kullanabilirsiniz. Yardımcı eklenti size neleri yanlış yaptığınızı gösterir ve düzeltmenize olanak sağlar.
Yoast Seo Eklentisinde Renklerin Anlamı
Kırmızı-Kırmızı gösterilen tüm şeyler çok kötü durumda olduğunun belirtisi ve düzeltmeniz tavsiye ediliyor.
Sarı-Sarı gösterilen tüm şeyler orta durumda düzeltmeniz size kalmış.
Yeşil-Yeşil gösterilen tüm şeyler tam durumda ve yüksek seo durumunda sahip çok güzel durumda.
 

LosTTeeN

Kahraman Moderatör
Yönetici
Kayıt
8 Mar 2018
Mesajlar
182
Beğeniler
108
Puanları
0
#2
Güzel bir konu olmuş teşekkürler.